Eddie Jones: „Proti nám budou Argentinci hrát o svůj život“

MISTROVSTVÍ SVĚTA 2019 JAPONSKO – Čtvrtek večer, v Kobe, Angličané vysoko porazili Spojené Státy (45-7), příštího soupeře Francouzů ve skupině C. Trenér Anglie Eddie Jones, již plánuje nejdůležitější utkání proti Argentině, které se odehraje v Tokiju,

Jak hodnotíte druhé vítězství v šampionátu ?

Eddie Jones : Jsme šťastní kde jsme. Během deseti dnů máme dvě výhry (Tonga a Spojené Státy) a užili jsme si dva úžasné zážitky v Sapporu a v Kobe. Dnes bylo 29 000, bylo to úžasné. Můžeme hrát lépe ? Ano, uděláme to v příštím utkání.

Jak hodnotíte George Forda ? Kapitán a klíčový hráč v Kobe ?

E. J. : George dobře ovládal utkání v těžkých podmínkách. Dnes večer bylo 27 stupňů a 80% vlhkost vzduchu a míč byl kluzký. Ale měl celé utkání pod kontrolou. Jsem velice spokojený s jeho hrou.

Argentinci ztratili svůj první zápas proti Francii a příští středu v Tokiu budou chtít odčinit. Co čekáte?

E. J. : Proti nám budou Argentinci hrát o svůj život. „Pumas“ jsou velmi vášniví lidé. Argentina bude velice těžko porazitelný tým a my to víme.

Jak hodnotíte začátek tohoto světové šampionátu z celkového pohledu ? 

E. J. : Týmy jsou ostřejší než kdy předtím. Viděl jsem to s Tongou nebo Spojenými státy, hráči jsou silní, rychlí, připravení. Myslím, že to bude skvělé mistrovství světa, musíme poblahopřát  „World Rugby“.

Poté co jste porazili Tongu, tak jste měli jen čtyři dny na přípravu na zápas proti Spojeným státům. Jak jste to zvládli ?

E. J. : Abychom se vyhnuli jakékoli eventualitě, už jsme se takhle připravovali v minulosti. Čtyři dny nejsou ideální a v Kobe jsme neměli jinou možnost. Ale z taktického hlediska to bylo docela v pořádku.

Zdroj rugbyrama.fr: zde