Virimi Vakatawa: „Naše obrana nám přinesla vítězství“

MISTROVSTVÍ SVĚTA 2019 JAPONSKO – Byla to jedna ze sázek realizačního týmu „Les Blues“, nasazení Virimi Vakatawi se vyplatilo. Tříčtvrtka Francie se vrací k výkonu a emocím v utkání s Argentinou.

Jaké pocity dominují po úspěchu nad Argentinou ?

Virimi Vakatawa : Jsme s tímto vítězstvím opravdu spokojeni.  Věděli jsme, že to nebude snadné, ale až do konce jsme se snažili získat toto vítězství a začít dobře tento světový pohár v Japonsku. Bylo to opravdu těžké. Je tu úleva a radost. Je to dobrý pocit v našich hlavách a pomáhá to se dobře připravit druhý zápas.

Jakou důležitost by jsme měli dát tomuto vítězství vzhledem k průběhu ?

V. V. : Udělali jsme dobrých 40 prvních minut a v poločase jsme byli upozorněni, že se Argentinci mohou vrátit. Byl to první zápas, také nás chtěli porazit. Nepustili jsme to, i když jsme v druhé polovině neměli mnoho míčů. Naše obrana nám přinesla vítězství.

Jak si vysvětlíte těžkou pasáž po návratu po návratu do druhého poločasu ?

V. V. : Věděli jsme, že Argentinci se pokusí v druhé polovině získat zpět držení míče. Když pak 15 až 20 minut jen bráníte, tak to začne být těžké. Jsme rádi, že jsme to nepustili.

Z Vašeho osobního pohledu, jak jste prožíval, že jste byl v základní sestavě v prvním utkání mistrovství světa ?

V. V. : Měl jsem tady na šampionátu jen jednu šanci, protože když bych propásl, tak by pro mě světový pohár skončil… jsou tady další hráči, Wesley (Wesley Fofana vypadnul z týmu Francie kvůli zranění, poz, red.) Gael Fickou a Sofiane Gitoune, kteří jsou s týmem 2 měsíce. Cítil jsem se vyrovnaný a radostný z mého prvního utkání za národní tým Francie na mistrovství světa. Bylo hodně emocí. Všechno tohle mě motivovalo.

Nastoupil jste v základní sestavě na tříčtvrtce, což se ukázalo jako rozhodují !

V. V. : Nebyl jsme pod tlakem, Jsme šťastný, ale byla to práce celého týmu, kterou jsme viděli. Jsme spolu, nic nevzdáme. Není hráče, který by dělal tým vítězným, je to kolektiv.

Cítil jste během hymny emoce ?

V. V. Hrál jsem pro svoji mámu, které nedávno zemřela. Když jsem zpíval „La Marseillaise“ myslel jsem na ni a na celou rodinu na Fidži, která mě celou dobu podporuje.

Zdroj rugbyrama.fr : zde