Sofiane Guitoune: „Měli jsme špatný herní plán“

MISTROVSTVÍ SVĚTA 2019 JAPONSKO – Francie porazila ve středu Spojené státy americké s bonusovým bodem (33-9), ale zažila herní potíže.  Tříčtvrka Sofiane Guitoune se ohlíží za tímto utkání.

Jaké jsou Vaše reakce po tomto kontrastním vítězství ?

Sofiane Guitoune: Bereme pět bodů, což bylo důležité, protože nám dává výhodu do budoucích utkání. Úkol je splněn. Věděli jsme, že to bude obtížné, je to světový pohár, kluci proti nám hrají o vše a nepřicházejí jako oběti … Bylo to trochu komplikované. Upřímně, v jednom momentu jsme pochybovali. Za stavu 12-6 pak 12-9 jsme byli těžkostech, podívali jsme se na sebe a řekli jsme, že mohou přijít další body.. Nakonec nám vyšlo střídání a podařilo se nám splnit cíl.

Utkání začalo dobře, ale pak jste upadli do nepřesností a nerozvážnosti. Jak to vysvětlit?

S. G. : Měli jsme špatný  herní plán a hodně jsme se pohybovali v oblastech rucku. V tomto  bodě byli Američané velmi silní, sebrali nám spoustu míčů a my jsme byli penalizováni. Existují detaily, které je třeba srovnat a mnoho věcí, které je třeba zlepšit. Viděli jsme, že když jsme byli trochu pragmatičtější a hráli jsme jednodušeji, bylo to lepší.

Když říkáte, že jste spletli v herním plánu, co tím myslíte?

S. G. : Měli jsme víc dominovat. Během prvních dvaceti minut to bylo dobře. Utkání bylo divné, začali jsme téměř jednoduše. Položili jsme dvě pětky s využitím dobré hry kopem a pak jsme si mysleli, že to bude snadné. Začali jsme hrát v hloubce, spletli jsme se.

Neuznaná pětka Alivereti Raka za předcházející předhoz od vás. V tuto chvíli jsme se cítili, že jste otráveni ….

S. G. : Byl jsem frustrovaný, to je jasné. Už jsem v první polovině minul přihrávku a teď také. Bylo to nepříjemné, protože kdyby jsme skórovali padesáté minutě, bylo by to dobré. Byla to důležitá akce, byli by jsme ve vedení a nakonec ztratíme míč deset metrů od brankoviště. Přihrávka to byla limitní, Fabien Galthie mi říkal, že to nešlo dopředu, nevím. Nejlepší možností by bylo udržet míč a udělat ještě fázi navíc. Hodně o tom přemýšlím..

Jacques Brunel litoval, že jste vy a Gaël Fickou nepoužili více kopů za obranu. Proč to nepoužívali více?

S. G. : Nejsme na to s Gaelem zvyklí hrát v klubu. V první půlce když jsem poslal špatný kop pro Alivereti Raka,.. tak jsem zaváhal. Celé léto jsme na tom pracovali, ale stále to není automatické. Musíme na to ještě pracovat.

Zdroj rugbyrama.fr : zde