PRO14: 400 bodů v sedmi zápasech

Keltská soutěž nemůže z kraje sezóny lákat na své největší hvězdy, takže si diváci užívají „jen“ přehršel pětek. V průměru padlo v jednom zápasu 57 bodů.

Nejlépe si zatím vedou Cheetahs, kteří po dvou domácích zápasech s plným počtem bodů do tabulky vedou skupinu A. Ulster, přestože nemá příliš oslabený kádr (jen tři hráči na MS) na ně vůbec nestačil a inkasoval 9 pětek, z toho jednu trestnou. Cheetahs znovu ukázali, proč bylo dobré přizvat jihoafrické týmy do Guinness PRO14: Evropané se musejí učit reagovat na rychlost a tvořivost hráčů z jižní polokoule při vytahování a rozehrávání míčů z rucků.
Jinak se ovšem týmům z Irska dařilo. Leinster (14 hráčů na MS – stejná informace dále v závorkách) přehrál Ospreys (10 ve čtyřech národních týmech) osmi pětkami, Connacht (2) šesti pětkami přehrál Benetton (16) a Munster (12) položil čtyřikrát ve víceméně vyrovnaném zápase s Kings.
Loňští finalisté soutěže z Glasgow zjevně nejsou schopni nahradit nepřítomné hráče (16 hráčů na MS ve čtyřech týmech), když prohráli i se Scarlets (14). Edinburgh (11) zvládá situaci lépe, s Cardiffem (8) získal druhé vítězství ze dvou zápasů. Parmské Zebry (10) trápily Newportské Draky (4) první půli, pak Velšané vývoj otočili.
Hvězdou kola byl Anthony Volmink (Cheetahs), který svým hat-trickem v Bloemfontein zastínil výkon ostatních hráčů. Z hráčů, kteří v této sezóně zahajují profesionální klubovou kariéru, se osvědčuje např. mladík Conor Fitzgerald (Connacht), který na útokovce zastupuje Jacka Cartyho a v posledním zápase nakopal 9 bodů.

Výsledky druhého kola PRO14 2019/20:

Glasgow 21 – 25 Scarlets
Leinster 53 – 5 Ospreys
Southern Kings 20 – 31 Munster
Zebre 28 – 52 Dragons
Cardiff Blues 11 – 19 Edinburgh
Cheetahs 63 – 26 Ulster
Connacht 41 – 5 Benetton