Semifinále I. ligy bez moravských týmů

Ani jeden moravský tým neuvidíme v semifinálových utkání I. ligy. Závěrečné 10. kolo nadstavbové části I. ligy ragby 15 rozhodlo o složení semifinálových utkání.

Závěrečné 10. kolo nadstavbové části bylo velice zapeklité, Hrálo se o druhé, třetí i čtvrté postupové místo. Jedinou Spartu nemohl z prvního místa nadstavbové části nikdo ohrozit. Nakonec oba moravské nepostupové týmy jak Vyškov, tak Dragon Brno, měli stejné umístění jako i po jarní základní části.

Utkání 10. kola

Hostující Říčany museli utkání vyhrát, aby mohli pomýšlet na play off. Domácí naladěni výhrou z minulého kola z jihomoravského derby ve Vyškově mohli potvrdit, že to nebyl jen náhodný záblesk v jinak výsledkově nijak výrazné sezoně. Dragon oslaben o francouzskou akvizici mlýnovou spojku Hugo Le Viavant, který právě ve Vyškově zrychloval hru brněnských a svůj výborný výkon korunoval i pětkou, nedokázal strhnout utkání na svou stranu. Dragon Brno se dokázal dotáhnout v 60. minutě utkání na rozdíl pouhých 4 bodů (17:21) , ale závěr patřil hostům z Říčan a z „Cacovické klece“  si hosté odvezli vítězství i s bonusovým bodem za čtyři položené pětky a mohli tak v klidu slavit postup do semifinále I. ligy. Brněnský tým se již tak několik let neprobojoval do závěrečných bojů o titul a často končí sezonu s velkou bodovou ztrátu na vyšší příčky.

• RC Sparta Praha – RC Jimi Vyškov 43:24 (zápis o utkání: Sparta-Vyškov)

Sparta měla své první místo samozřejmě jisté a to o takový „parník“, že nemusí ani odehrávat utkání rezerv v soutěži nadějí. Má tak čtyři kontumace v této soutěži B týmů a v tabulce I. ligy  o 4 body méně. Zato Vyškov bojující o play off, potřeboval každý bod, ale do Prahy přicestoval na rozhodující utkání pouze s 16 hráči. Výsledek 31:0 v poločase nenasvědčoval na nijak zvláštní průběh. Ale v druhém poločase domácí očividně polevili v herním úsilí a Vyškov položil rázem čtyři pětky a získal tak na Spartě bonusový bod, který by v případě prohry Říčan, i třeba s bonusovými body, znamenal pro Vyškov postup do semifinále I. ligy. Vyškovští tak musejí velice litovat prohraného derby s Dragonem Brno. Pro Dragon to bylo jediné vítězství z deseti odehraných utkání v nadstavbové části.

• RC Praga Praha – RC Tatra Smíchov 27:41 (zápis o utkání nebyl klubem RC Praga zaslán)

Domácí Praga mohla v případě vítězství sesadit Tatru Smíchov z druhého místa, ale naopak se zase musela obávat v případě prohry, že může vypadnout z první čtyřky a tedy z bojů play off. Tatra sice nemohla o play off už přijít, ale mohla přijít o výhodné druhé místo, které zajišťuje domácí hřiště v semifinále. Oba týmy byly nakonec spokojené, protože Tatra si uchovala druhé místo v celkové tabulce a vyhne se tam v semifinále se suverénní Spartou a Praga se udržela v první čtyřce a zahraje si semifinále I. ligy.