Roman Šuster: „Náš úspěch bude hodně podložený rojovou hrou“

Osobitý trenér pražské Pragy, bývalý kapitán české seniorské reprezentace Roman Šuster nyní vede jako hlavní trenér reprezentaci ČR U20. Se svým výběrem se popere v kvalifikaci o účast na mistrovství Evropy se Švýcarskem a Polskem.

Hra týmu ČR U20 bude v kvalifikačních utkáních spíše založená na osobnostech, nebo hlavní síla by měla být v týmovosti?

Roman Šuster: Určitě bychom chtěli najít naši sílu v celém týmu, ale myslím, že náš úspěch bude hodně podložený rojovou hrou.

Druhý trenér Pavel Vokrouhlík prozradil, že největším problémem jsou z postů pilíři. Podařilo se Vám to pro sobotní zápas vyřešit ?

R. Š. : Ano, podařilo se nám poskládat kvalitní první řadu v čele se zkušeným hráčem Vojtou Vomáčkou.

Pro některé mladé hráče bude premiérou odehrát takto veledůležité utkání. Nejsou zvyklí mít na sobě takovou zodpovědnost. Měli jste čas připravovat hráče i na tento mentální aspekt ?

R. Š. : Bohužel z důvodu krátkého termínu organizace utkání nebylo příliš času na mentální přípravu. Zaměřili jsme se především na nutné věci, např. standardní situace. V každém případě mají kluci naší důvěru a věříme, že se nám utkání podaří zvládnout.

Co by mohla být v sobotním utkání naše silná herní stránka ? A naopak čeho by jsme se mohli obávat ?

R. Š. : Po zhlédnutí zápasu Švýcarsko-Polsko předpokládáme, že bychom mohli být silnější v rojové hře. Na druhé straně nebude jednoduché překonat velmi dobře bránící obranu Švýcarů.