ČR U20 po vítězství nad Švýcarskem postupuje na mistrovství Evropy

Reprezentační výběr ČR U20 zvítězil jednoznačně 45-17 v prvním kvalifikačním utkání proti Švýcarsku a díky získanému bonusovému bodu si tak s předstihem zajistil postup na mistrovství Evropy. Utkání se odehrálo v německém Heidelbergu.

Český tým měl skvělý vstup do utkání a po dvaceti minutách vedl 19:0. Celé utkání měl pak pod kontrolou. Česká reprezentace položila svému švýcarskému soupeři celkem sedm pětek. Tímto vítězství s ofenzivním bonusovým bodem si naše dvacítka zajistila postup na mistrovství Evropy, které se bude hrát na přelomu března v Portugalsku. Z této kvalifikační skupiny (Česko, Polsko, Švýcarsko) postupují na evropský šampionát první dva týmy. V  posledním utkání mezi českou dvacítkou a polskou dvacítkou se rozhodne o druhém postupujícím. V případě českého vítězství by jsme posunuli na mistrovství Evropy Švýcary.

V soutěžích Rugby Europe se bonusový ofenzivní bod připisuje v případě, že vítězný tým má rozdíl pětek nad soupeřem tři a více a ne za čtyři a více položených pětek jak tomu bylo doposud.

Roman Šuster (trenér ČR U20): „Hrdost pro chlapce, kteří dneska udělali krok k tomu, aby se stali chlapi.“

U20 Švýcarsko  – U20 ČR  17:45 (5:19), položené pětky 2:7

Body ČR U20: Adam Putna 10 (5KPP), Roman Maňas 10 (2P), Jakub Homer 5 (P), Vojtěch Vomáčka 10 (2P), David Miřácký 5 (P), Jakub Havel 5 (P).

Tým ČR U20: Adam Švarc, Vojtěch Vomáčka, Kryštof Zemen, Vlastimil Diviš, Roman Maňas, Jakub Havel, Vít Mališ, Jakub Homer, Petr Čermák, Adam Putna, David Miřácký, Daniel Rygl, Jan Riegert, Jakub Müller, Jakub Pospíšil, Vojtěch Forejt, Jaroslav Šimek, Dominik Dufek, Tomáš Stránský,Kryštof Pittner, Jan Matěj Haš, Filip Holý, Matyáš Rosecký.

Realizační tým ČR U20:

  • Roman Šuster – hlavní trenér
  • Pavel Vokrouhlík – trenér
  • Šárka Žižková – manažerka
  • Josef Chrz – fyzio

Utkání kvalifikace ME U20

  • Švýcarsko – Polsko 27:25
  • Švýcarsko – ČR 17:45
  • Polsko – ČR, 14. prosince, Sopoty (Polsko)

Photos: Jürgen Kessler Sportfotografie