Maďarské ragby oslavilo 50 let novým národním stadionem

Letošní rok oslavilo maďarské ragby 50 let své existence. U této příležitosti otevřeli národní ragbyový stadion v Budapešti.

Národní stadion je situovaný ve sportovním komplexu Kinscem Park na předměstí hlavního města. Tento sportovní komplex je hlavním dostihovým závodištěm. Ragbyový stadion má kapacitu 2200 sedících diváků. Vedle všech utkání národních týmů zde hrají svá mistrovská utkání také ragbyové týmy z Budapešti. V příštím roce bude na tomto stadionu odehráno jeden z turnajů mistrovství Evropy ragby 7 skupiny Trophy, ve které startují také obě reprezentace ČR mužů i žen.

Antal Kiss (prezident maďarské ragbyové unie) : „Obdrželi jsme velkorysou podporu od maďarské vlády a ministerstva sportu, kteří věří v ragby a věří tomuto sportu. Tento úspěch je výsledkem dlouhodobé osmileté strategie. Z malé ragbyové komunity se nám podařilo o něco vyrůst co je součástí národní sportovní kultury.“

Prezident maďarské ragbyové unie Antal Kiss má za sebou již čtyřleté období a v roce 2019  byl opět zvolen do čela unie na další čtyři roky.

 

zdroj: web world.rugby zde