PRO14: Edinburgh stoupá tabulkou po zápase, kde hrál 10 minut proti 12

Guinness PRO14 čeká po odehraném desátém kole přestávka, kterou vyplní příprava na Six Nations. V konferenci A zůstává v čele suverénní Leinster. V konferenci B využil příležitost jít do čela Edinburgh.

Edinburgh už před zápasem se Southern Kings věděl o své šanci jít do čela konference. Zápas poznamenala nedisciplinovanost hostí, rozhodčí Joy Nevilleová a TMO museli posuzovat řadu hraničních situací. Scholtz dostal červenou kartu za vysoký loket už ve 12. minutě, Kings přesto dokázali držet s Edinburghem krok. Ve druhé půli se však jihoafrickému týmu rozpadla sestava rojníků. Nebylo kým nahradit zraněné hráče a po vyloučení Fortuina za stržení maulu v 66. minutě hráli hosté dokonce ve dvanácti hráčích na hřišti a zahrávaly se netlačené mlýny. Logicky následoval výprask v podobě pěti pětek v patnácti minutách.
V tabulce konference B postoupili i Scarlets, kteří získali body na úkor Cardiffu. Cardiff sice dal o pětku více, nicméně rozhodly Halfpennyho tři trestné kopy a jedna konverze. Pohoršily si oba irské týmy v konferenci, Connacht a Munster, které v irských derby nestačily na Leinster a Ulster. Leinster si připsal desáté vítězství v sezóně a je naprostým suverénem soutěže, ostatně naposledy Leinster prohrál 11. května 2019 ve finále poháru mistrů se Saracens.
Mezi zklamané týmy patří Benetton, který doma prohrává jen velmi nerad a proti Glasgow Warriors si věřil. Také od Ospreys se očekává více, zápas s Dragons byl rozehrán nadějně, ale Draci se včas probrali a zápas otočili. Zklamáním je poslední kolo i pro Cheetahs, kteří nechali vyniknout Zebre Parma. Zdá se, že jihoafrické týmy nedokážou reagovat na letošní rozbitý rytmus soutěže ovlivněné Světovým pohárem, evropskými poháry a Pohárem šesti národů.

Kompletní výsledky desátého kola Guinness PRO14:
Cardiff Blues 14 – 16 Scarlets
Ulster 38 – 17 Munster
Benetton 19 – 38 Glasgow
Dragons 25 – 18 Ospreys
Zebre 41 – 13 Cheetahs
Leinster 54 – 7 Connacht
Edinburgh 61 – 13 Southern Kings