TOP 6, Národní liga, Přebor, Série 7 – návrh soutěží mužů 2020-2023

V prosinci proběhla konference klubů, na které byl představen návrh soutěží mužů v projektu ČESKÉ RAGBY 2023. Vyvážený prostor v soutěžích mužů by mohl být jak pro pro ragby 15 i pro ragby 7. Které soutěže se budou týkat již sezony 2020 ještě není oficiálně známé. Formát soutěží ragby 15 je stejný jako loni, v dokumentu jsou pouze změny názvů jednotlivých soutěží. S většími úpravami jsou navrženy soutěže ragby 7. Jsou rozděleny do více úrovní. O sedmičkového mistra ČR mužů se bude hrát v červnu.

České kluby čekají na oficiální rozpisy soutěží mužů s jejími termíny pro nadcházející 2020. Na prosincové klubové konferenci jim byl představen návrh, který obsahuje 3 úrovně soutěží v ragby 15 a také 3 úrovně v ragby 7.  Tento návrh by mohl v nejbližší době být schválen výkonným výbor České ragbyové unie a poté sportovně technická komise vydá jejich rozpisy a termíny soutěží. Možná se opět dočkáme změny názvů jednotlivých soutěží.

SOUTĚŽE RAGBY 15

  • Nejvyšší úroveň

Top 6 týmů
Předchází kvalifikace 8 týmů
6 postupuje do TOP 6
2 jdou do Národní ligy

  • Druhá úroveň

Národní liga – 6 týmů
předchází kvalifikace 8 týmů
4 týmy jdou do Národní ligy
4 poslední týmy jdou do přeboru

SOUTĚŽE RAGBY 7

  • Mistrovství republiky

1-2 denní turnaj, červen
maximálně 16 týmů

  • Elitní série 7

4-6 turnajů, duben – září
pokročilé týmy

  • Série 7

4-8 turnajů týmů, duben – září

  • Soutěže ragby X

turnaje v menším počtu hráčů – 12, 10, 7, 5 hráčů, únor – duben, říjen – listopad, komunitní ragby, týmy na základní úrovni

Zdroj: ČESKÉ RAGBY 2023_pracovní verze