Společenský večer Mountfieldu Říčan s hráči světového ragby

Již poněkolikáté se konal společenský večer prvoligového týmy RC Mountfieldu Říčan za účasti bývalých světových hráčů. 

Ve čtvrtek v podvečer v elegantních a reprezentativních prostorách hotelu Esplanade v Praze proběhl společenský večer RC Mountfieldu Říčany. O svých bohatých zkušenostech z profesionálního ragby, ale i nelehkých začátcích kariéry v podmínkách předměstí velkých měst v Jižní Africe hovořili bývalí Springboks Ricardo Loubscher a Jonathan Mokuena. O nadšení pro ragby, které získal již v prvních trénincích jako dítě a které od té doby nikdy nevyhaslo, mluvil další host večera bývalý český reprezentant Jan Rohlík. Celý večer moderoval David Kozohorský.

Richardo Loubscher reprezentoval Jižní Afriku v ragby 15 i 7. Byl na mistrovství světa 2003 v Austrálii a hrál Super Rugby za Sharks a Currie Cup za Natal Sharks a Mighty Elephants. Trenérsky působil v týmech Super Rugby Blue Bulls a Sharks. V letech 2012 až 2015 byl asistentem trenéra Springboks a získal třetí místo na světovém poháru. Ve Francii byl v trenérském týmu Stade Francais Paris.

 

Jonathan Mokuena byl sedmičkovým reprezentantem a kapitánem Jižní Afriky. V letech 2005 až 2008 odehrál 24 turnajů. Super Rugby hrál za Lions. Currie Cup za Golden Lions, Leopards, Cheetahs a Grinquas. Manažersky a trenérsky působil u Junior Springboks, Golden Lions a Nort West University.

 

 

Zdroj: https://www.facebook.com/rcricany/