Francie zná prvního šampiona v ragby 7 profi týmů

Premiérový šampionát profesionálních týmů v sedmičkovém ragby se odehrál první únorovou sobotu v Paříži a mistrem Francie v této olympijské disciplíně se stal tým RACING 92 . O první mistrovský titul se ucházelo celkem šestnáct týmů v soutěži nazvané IN EXTENSO SUPERSEVENS. Tuto soutěž v ragby 7 organizuje „Ligue National Rugby“, která je také zároveň organizátorem francouzských nejvyšších soutěží TOP14 a ProD2.

Pilotní turnaj nové sedmičkové soutěže se odehrál v moderní pařížské  Areně La Défense, který je domácím stadionem týmu Racing 92. Právě domácí triumfovali v tomto premiérovém šampionátu. Ve finále přehráli překvapení turnaje Pau. Čtrnáctku profesionálních týmů z nejvyšší soutěže TOP 14 doplnilo na tomto úvodním turnaji Monaco Rugby Sevens a Barbarians Francais. Hrálo se K.O. systémem a tak pro každý tým bylo nejdůležitější hned první utkání, které rozhodlo o týmech, které se umístí v první osmičce a které odehrají turnaj pouze o deváté až šestnácté místo. Vítězství domácího týmu Racing 92 mělo i zajímavou symbolickou hodnotu, protože Racing 92 vyhrál v roce 1892 první francouzský titul v ragby 15 a nyní vyhrál i premiérový titul mistra Francie v roce 2020.

 

Příště se o šampiona Francie bude již hrát ve čtyřech turnajích. Tři turnaje budou kvalifikační – BIARRITZ 15.8., TOULOUSE 22.8., LA ROCHELLE 29.8. a finálový turnaj vyvrcholí v listopadu opět v Paříži v aréně La Defénse.

KONEČNÉ POŘADÍ IN EXTENSO SUPERSEVENS