PRO14: Soutěž je pozastavena

Soutěž Guinness PRO14 byla přerušena po 13 kole. Důvodem je COVID-19. Následuje tak Heineken Champions Cup a Challenge Cup. První zápas bez diváků se chystá i v Super Ragby.

Klíčová pasáž z oficiálního prohlášení řídícího orgánu soutěže Celtic Rugby DAC zní takto:

„PRO14 je mezinárodní soutěž. Cestování přes hranice je nevyhnutelné a přináší specifické problémy. Vzhledem k tomu, že vlády v Itálii a Irsku již zavádějí jasné směrnice a omezení týkající se veřejných aktivit a cestování, je rozhodnutí o pozastavení soutěže na místě. Je v nejlepším zájmu všech zúčastněných, aby se zápasy nyní nehrály.“

Situace bude průběžně vyhodnocovaná, nicméně je jasné, že do plánovaného finále 20. června v Cardiffu není mnoho prostoru k manévrování. Soutěž je zastavena v základní fázi, kdy bylo odehráno neúplných 13 kol z plánovaných 21. Nedá se vyloučit, že překvapivá domácí prohra Dragons s Benettonem 25 – 37 ze 6. března bude posledním letošním zápasem ve skupinách. To by bylo kruté především k Cheetahs a ke Connachtu, kterým chybí v tabulce jen dva body na postup do play off, které má začít 6. června.

Nemoc COVID-19 omezuje i další soutěže, o situaci v Six Nations už jsme informovali, jsou odložena čtvrtfinále evropských pohárů. První problémy hlásí i Super Rugby. Jaguares v noci na neděli odehrají dlouho očekávaný domácí zápas proti Highlanders bez diváků.

Pro rugby.info: Petr Novotný