Sedmičková legenda DJ Forbes pozdravil české ragbisty !!!

Z důvodu stavu okolo nemoci Covid-19 si většina sportovců přesunula svůj tréninkový plán ze sportovišť do domácího prostředí. V propojeném světě sociálními sítěmi je možné se inspirovat a potrénovat s největšími sportovními hvězdami. Podobné propojení se stalo i českým ragbistům s novozélandskou legendou ragby 7 s Derek Jamie „DJ Forbes“ a to díky trenérovi Martinovi Kuchárovi z RC Brno Bystrc.

Martin Kuchár sdílel na svůj facebookový profil trénink s názvem 300+300+300, který si rychle zkouší přední domácí ragbisté a předhánějí se v jednotlivých časech. Podobný trénink má na svém instagramovém profilu také DJ Forbes „djforbes4“ a to s názvem COVID-500. DJ Forbes poté reagoval i na Martina Kuchára „mkuchy7“. 

Martin Kuchách (trenér RC Brno Bystrc): “ Inspiroval mě bývalý legionář Stanislav Gazdík, který tento trénink  (300+300+300) absolvoval za 18 minut. Je to dobré aktivování komplexně celého těla do začátku pracovního dne . Jedna z variant, jak využít pouze vlastní tělo. Trénink Covid 500 jsem viděl na instagramovém profilu DJ Forbes. Řekl jsem si, že trénink zkusím. Po absolvování jsem mu napsal a poslal i fotku s jeho tréninkem. Odpověď byla překvapivě blesku rychlá , jak je zvykem 7’s hráče Nového Zélandu 🙂 s pozdravem ALL THE WAY Czech Republic.“

Trénink 300+300+300 si teď dávají čeští ragbisté napříč celou republikou se zápisem svých časů. „Že se to  hned chytlo mezi českými hráči mi udělalo velkou radost. Má filozofie je motivovat ragbisty a celkově lidi. Hlavně ragbisté by měli být všestranní a hlavně sportovci „, dodal Martin Kuchár.

TRÉNINK 300+300+300


Časy  

  • Martin Kuchár (RC Brno Bystrc) 31:58 min.
  • Jacques Fick (RC Tatra Smíchov) 26:15 min.
  • Radim Hutník (RC Brno Bystrc / RC Tatra Smíchov)  37:00 min.
  • Jaroslav Žemlička (RC Dragon Brno) 22:35 min.
  • Jan Čížek (RC Přelouč) 33:14 min

Pro ragby.info: Tomáš Krejčí