Antonín Brabec: „Varianty připravujeme“

Po skončení mimořádných opatření v České republice se bude české ragby jistě upravovat formát soutěží. Zeptali jsme se sportovního ředitele České ragbyové unie Antonína Brabce.

Jak bude vypadat rozhodování o způsobu průběhu soutěží  ČSRU po skončení karantény ? Kdo o tom bude rozhodovat, budou se na tom nějak podílet i kluby ?

Antonín Brabec : Ve středu dopoledně 25. 3. proběhl mimořádný VV ČSRU (pozn. red. Výkonný výbor České ragbyové unie) prostřednictvím Skype, kde se také otevřela otázka soutěží po karanténě. Podle mého názoru bude o způsobu průběhu soutěží rozhodovat VV ČSRU. Varianty připravujeme.

Jsou tedy už nějaké varianty, popřípadě jaké ?

A. B. : Variant je několik. Může to být zachování stávajícího modelu s dohráním nesehraných utkání, ale zatím nevíme, kdy se bude moci začít normálně trénovat natož hrát. Může to být změna systému, třeba odehráním první části a následně nadstavbová a utkání o umístění. Abych mohl připravit varianty, potřebuji vědět kolik hracích kolik hracích dní mám k dispozici. Základem budou termíny utkání a turnajů Rugby Europe.

Mohlo by se počítat, že se bude hrát třeba celé léto jak u mládeže, mužů i soutěží žen ?

A. B. : O tom je teď asi předčasné spekulovat

Připadá v úvahu opět změna na systém podzim jaro u soutěží mužů ?

A. B. : Varianta se změnou soutěže na systém podzim – jaro se také nabízí.

 

foto: web ČSRU

Pro ragby.info: Tomáš Krejčí