Sir William Bill Beaumont znovu zvolen předsedou World Rugby

Osmašedesátiletý Angličan Bill Beaumont obhájil svůj post předsedy Světové ragbyové rady na další 4 roky. Volbu vyhrál s 28 hlasy oproti 23, které získal jeho vyzyvatel Argentinec Augustin Pichot.

Volba byla také označována jako soubojem mezi ragbyovými zeměmi severu a jihu. Silné ragbyové unie severní polokoule zastoupené Anglií, Francií, Itálií, Walesem, Skotskem a Irskem podporovaly Beaumonta a silné jižní státy jako Nový Zéland, Argentina, Austrálie a Jižní Afrika zase Pichota. Které hlasy zemí přesně rozhodly o vítězství konzervativního křídla severu nad progresivním proudem jihu, zatím nebyly zveřejněny. I když zvítězil právě konzervativní směr, tak se dají očekávat některé změny hlavně v podobě jednotného mezinárodního sportovního kalendáře, nebo třeba vytvoření nové soutěže v podobě slibovaného mistrovství světa klubů, které vítězný Bill Beaumont proklamoval.

Sir William Bill Beaumont: „Je mi ctí přijmout znovu mandát Světové ragbyové rady, které budu opět předsedat. Chtěl bych poděkovat své unii a regionálním kolegům, členům celosvětové ragbyové rodiny a samozřejmě své rodině za jejich plnou podporu. Chtěl bych poděkovat Augustinovi za jeho přátelství a podporu v posledních čtyřech letech. Zatímco jsme v této kampani stáli proti sobě, v mnoha ohledech jsme se shodli  a mám  k němu velký respekt. Gus je nadšený sportem a jeho příspěvek byl významný.“

Místopředsedou byl nově zvolen Francouz Bernard Laporte.

Zdroj: bbc.com zde

Zdroj: world.rugby zde

Pro ragby.info: Tomáš Krejčí