V červnu odstartuje Investec Super Rugby Aotearoa

Po celosvětové koronavirové krizi, jako první profesionální ragbyová soutěž odstartuje INVESTEC SUPER RUGBY AOTEAROA a to 16. června na Novém Zélandě. Pět novozélandských provinčních týmů – „Blues, Chiefs, Hurricanes, Crusaders a Highlanders“, si mezi sebou zahrají 20 utkání.

Novozélandská ragbyová unie reaguje na zrušení letošního ročníku SUPER RUGBY, tak jako všechny další nejvyšší soutěže po celém světě a vyhlásila tuto novou provinční soutěž INVESTEC SUPER RUGBY AOTEAROA. Soutěž vyhlášená po dohodě NZR (New Zealand Rugby),SANZAAR (New Zealand, South Africa, Argentina), a klubů ze soutěže SUPER RUGBY. Týmy odehrají každý s každým systémem doma/venku, celkem tedy 10 kol. Soutěž se ale bude hrát bez diváků na stadionu.

Mark Robinson (Výkonný ředitel NZR): „Naši ragbyový fanoušci  milují místní derby v Investec Super Rugby a nyní si budou moci užít 10 po sobě jdoucích kol. Těší nás, že příští měsíc můžeme fanouškům na našich obrazovkách nabídnout špičkové ragby. Vím, že hráči by raději hráli před našimi fanoušky, ale zdraví a bezpečnost musí být na prvním místě.“

 

Program utkání INVESTEC RUGBY AOTEAROA zde

 

Zdroj: web superrugby.co.nz zde

Pro ragby.info: Tomáš Krejčí