Odstartovala Super Rugby Aotearoa s novými pravidly

První odehrané kolo má za sebou profesionální ragbyová soutěž na Novém Zélandu Investec Super Rugby Aotearoa. Tato soutěž odstartovala jako první soutěž po světové koronavirové epidemii.

Novozélandské ragby je známe svými novými prvky, které často přináší do ragby. I v této právě odstartované soutěži budou týmy hrát s některými změnami pravidel, které jsou určeny výhradně pro tuto soutěž.

• Zlatý bod

V případě nerozhodného výsledku po 80 minutách hry je nařízeno prodloužení 1x 10minut a vítězem se stane tým, který jako první skóruje (trestný kop, drop gól, pětka)

• Červená karta

Hráč, který obdrží červenou kartu, tak tento hráč může být po 20 minutách hry nahrazen. Vyloučený hráč nesmí nastoupit zpět do utkání. Co se týče žluté karty, tak žádná změna není.

• Hra po skládce „breakdown“

Rozhodčí vyhlásili striktní posuzování hry po skládce. Není to změna pravidla, ale jeho striktní aplikace.

1. Nosič míče má po skládce možnost pouze jednoho dynamického pohybu, který nastane po skládce k prezentace míče.
  2. Přetáčení, plazení, nebo přihrávka po již prvním pohybu bude penalizována trestným kopem.
  3. Skládající se musí okamžitě odvalit pryč z pozice skládky. Toto bude prioritně sledováno rozhodčími u skládek.
  4. Důraz bude od rozhodčích také kladen na linii ofsajdu, tak aby útočící strana měla maximální prostor.