Diskutovaný souboj Laumape versus Barret

V 6. kole soutěže u Investec Super Rugby Aotearoa se odehrály dvě úžasně vyrovnaná utkání s velkým přídělem bodů. Svou pozornost v ragbyovém světě upoutaly dva duely hráčů Ngani Laumape (Hurricanes) a Beauden Barret (Bleus), ke kterým došlo během prvního poločasu utkání. Laumape dvakrát překonal Barreta a pokaždé jiným způsobem.

Ngani Laumape jedním z hráčů, který vypadl těsně před mistrovstvím světa 2019 z nominace All Blacks a hodně se o tom diskutovalo, tak možná právě proto je kolem těchto dvou soubojů tolik diskuze. Toto utkání mezi Hurricanes a Bleus mělo i další kontext. Beauden Barret, jako jeden z nejlepších hráčů světa, před sezonou 2020 přestoupil právě z Hurricanes do Bleus a tak poprvé od svého přestupu hrál na svém bývalém domácím stadionu Westpac Stadium ve Welligtonu.

Laumape hned ve 4. minutě utkání ukázal záda Barretovi při souboji jeden na jednoho v křídelním prostoru a dal pětku. V tomto souboji rychlosti měl navrch Laumape i když Barret je považován za jednoho z nejrychlejších útočníků světa.  V druhém souboji, který již není na oficiálním setřihu, tak Laumape překonal Barreta kontaktně, v plné rychlosti jej přímo odrazil. Beauden Barret kontroval položenou pětkou v 9. minutě pod háčko Hurricanes.

Výsledky 6. kola

  • HURRICANES – BLUES 29:27
  • CHIEFS – HIGHLANDERS 31:33

 

                                                                    TABULKA INVESTEC SUPER RUGBY AOTEAROA

 

Pro ragby.info: Tomáš Krejčí