I. liga ragby XV: Sirius k vidění nebyl!!

Minulý víkend vypukly soutěže mužů v ragby XV. V I. lize se odehrálo kompletní první kolo. Zajímali jsme se, s jakými míči se nejvyšší ragbyová soutěž hraje. V žádném utkání nebyl k vidění míč modelu SIRIUS té nejvyšší řady, který známá značka GILBERT nabízí. S tímto míčem se odehrálo loňské mistrovství světa v Japonsku. Některé velké soutěže mají svůj oficiální míč, se kterým se musí soutěžní utkání odehrát. V minulosti se i česká nejvyšší ragbyová soutěž dvakrát hrála s oficiálními míči s logem Komerční Banky. Jednou to byla značka Gilbert a v jiném ročníku se hrálo s francouzskými míči BeRugbe.

Výsledky 1. kola I. ligy

RC MOUNTFIELD ŘÍČANY – DRAGON BRNO 50:20 (29:3 poločas, 7:3 na pětky), zápis o utkání zde

V Říčanech se hrálo pouze s tréninkovým míčem značky GILBERT řady G-TR4000. Tento míč je hlavní tréninkovou řadou značky Gilbert.

 

 

RC SPARTA PRAHA – RC PŘELOUČ 48:13 (24:3 poločas, 6:1 na pětky), zápis o utkání zde

Sparta disponuje míči značky RHINO a to přímo  nejvyšší řadou „Match Ball“ Vortex Elite. S těmito míči se hrají také všechny mezinárodní soutěže Rugby Europe.

 

RC PRAGA PRAHA – JIMI RC VYŠKOV 23:8 (13:5 poločas, 3:1 na pětky), zápis o utkání zde

Na Pragovce se hrálo s osvědčenými míči značky GILBERT modelu Barbarian Match Ball. Tento míč je jedním z výších řad hracích míčů „Match Ball“.

 

RC TATRA SMÍCHOV – RC SLAVIA PRAHA 57:14 (26:7 poločas, 9:2 na pětky), zápis o utkání zde

Tatra vytáhla na utkání I. ligy míče GILBERT Revolution X Match Ball. Stále to není ta nejvyšší řada míčů „Match Ball“, ale i přesto patří stejně jako Barbarian k těm kvalitnějším hracím míčům.

 

Foto: Koudy

Pro ragby.info: Tomáš Krejčí