II. liga ragby XV: České Budějovice mají skalp Ostravy!!

Stejný víkend jako nejvyšší česká ragbyová soutěž, tak začala i druhá liga ragby XV. Celkem sedm týmů odehraje soutěž,ve které se hraje o přímé postupové místo do I.ligy ve zkrácené jednokolové verzi. Hned první kolo přineslo některé zajímavé výsledky. Kromě nakonec jednoznačného vítězství RC Brna Bystrce nad hostující Šumavou Nýrsko 50:17, přinesly zbylé dva souboje utkání s velkým bodovým přínosem. Petrovice potvrdily pozitivní změny v jejich klubu a odváží si cenné vítězství 31:22 s bonusovým bodem z Havířova. V Českých Budějovicích bylo k vidění utkání, kde se skóre přelévalo z jedné strany na druhou až se radovaly Budějovičtí. Doma porazili Ostravu 29:27. I přes porážku v poslední akci utkání si ostravští odvážejí velice cenné dva defenzivní body do celkové tabulky.

Výsledky 1. kola II. ligy

RC BRNO BYSTRC – RUGBY ŠUMAVA NÝRSKO 50:17 (17:0 poločas, 8:3 na pětky), zápis ČSRUbystrc v sumava

RC ČESKÉ BUDĚJOVICE – SOKOL MAR. HORY 29:27 (5:10 poločas, 4:4 na pětky), zápis ČSRUceske budejovice v ostrava

RC HAVÍŘOV – RK PETROVICE 22:31 (10:24 poločas, 3:5 na pětky), zápis ČSRU: havirov v petrovice

Pro ragby.info: Tomáš Krejčí