Tatra má sedmičkový titul v ženách, Petrovice ale nedovezly trofej !!

Klub RC Tatra Smíchov završil letošní kralování v dospělých kategoriích ragby 7. Minulý víkend se odehrál domácí šampionát na národním stadionu Markéta v sedmičkách kategorie žen, kde tým Tatry sesadil po pěti letech ze sedmičkového trůnu stříbrné Petrovice a získal titul mistra ČR v ragby 7.  Bronz berou Říčany. Tatra Smíchov drží pro letošní rok 2020 oba sedmičkové tituly v dospělých kategoriích v této ragbyové olympijské disciplíně  a to jak v kategorii mužů, tak i ženách. 

V neděli  v Praze na stadionu Markéta odehrálo turnaj o domácí mistrovský titul symbolických sedm týmů. Pozdější vítěz Tatra Smíchov byla sice favoritem, ale s velkým očekáváním se vyhlížel  souboj s Petrovicemi. Právě Petrovice nedaly v posledních pěti letech mistrovský titul z ruky a suverénně sedmičkovým šampionátů kralovaly. Utkání dvou největších rivalek na titul mělo velký náboj a padlo úžasných 45 bodů. Petrovice vedly ještě na začátku druhého poločasu 19:7, ale koncovku si zkomplikovaly dvěma po sobě jdoucími žlutými kartami. Tatře se povedlo kompletně otočit utkání a rozhodující pětku hráčky Tatry položily  v poslední akci utkání.

Od roku 2017 mají vítězky domácích šampionátů v držení také putovní pohár  s názvy týmů, které byly držitelé mistrovských titulů v minulosti, ale tentokrát se nemohl vítězkám předat, protože jej vítězky loňského roku z Petrovice na Markétu nepřivezly. Putovní trofej pro mistryně České republiky v sedmičkovém ragby věnoval klub RC Brno Bystrc prostřednictvím Jana Konečného a jeho firmy HT WOOD.

 

Výsledky utkání MČR 7 žen

Utkání o rozdělení do skupin:
RC Tatra Smíchov – RC Dragon Brno 40:12
RK Petrovice – RC Slavia Praha 64:0
RC Mountfield Říčany – RC Olomouc 32:5
RC Sparta Praha – RC Dragon Brno 41:5

Utkání ve skupině o 5. – 7. místo:
RC Olomouc – RC Slavia Praha 26:12
RC Dragon Brno – RC Olomouc 33:12
RC Dragon Brno – RC Slavia Praha 44:5

Utkání ve skupině o 1. – 4. místo:
RK Petrovice – RC Tatra Smíchov 19:26
RC Mountfield Říčany – RC Sparta Praha 28:12
RK Petrovice – RC Mountfield Říčany 17:10
RC Sparta Praha – RC Tatra Smíchov 5:28
RK Petrovice – RC Sparta Praha 50:5
RC Mountfield Říčany – RC Tatra Smíchov 5:26

Celkové pořadí soutěže:
1. RC Tatra Smíchov
2. RK Petrovice
3. RC Mountfield Říčany
4. RC Sparta Praha
5. RC Dragon Brno
6. RC Olomouc
7. RC Slavia Praha

Foto: FB profil ČSRU a Tatry Smíchov

Pro ragby.info: Tomáš Krejčí