I. liga ragby XV: Slavia a Přelouč stále bez vítězství, Sparta vládne Praze 9 !!

V nejsledovanějším utkání kola Sparty s Pragou bylo k vidění úžasné ragbyové drama. Přelouč cítila šanci v domácím prostředí proti Dragonu Brno a Slavia bojovala v domácím prostředí proti Vyškovu. Každý poražený tým 4. kola I. ligy si vybojoval defenzivní bod do tabulky.

Výsledky 4. kola

RC Sparta Praha – RC Praga Praha 21:20 (0:13 poločas, 3:3 na pětky)

Ligový souboj Sparty s Pragou se již několik let hraje také o pohár vládce Vysočan. Sobotní utkání bylo ozdobeno také zbrusu novým pohárem, který věnovala městská část Praha 9. Hostující Praga vedla v druhém poločase již 0:20, ale Sparťané předvedli úžasný obrat na vítězných 21:20.

RC Přelouč – RC Dragon Brno 26:41 (5:31 poločas, 4:5 na pětky)

To co se dokonale povedlo Spartě, tak se pokusili napodobit i hráči Přelouče. V utkání které mělo napovědět, který z týmů se více propadne do blízkosti sestupu z I. ligy, vedlo Brno v poločase již 5:31. Přelouč ale zahájila skvěle druhý poločas a třemi pětkami se přiblížili na rozdíl pouhých pěti bodů. Brněnští si vítězství nenechali utéct a v závěrečné čtvrthodině postupně odskočili soupeři proměněným trestným kopem a pětkou i s prokopem.

RC Slavia Praha – JIMI RC Vyškov 26:44 (14:20 poločas, 4:8 na pětky)

Vyškov zvládl úlohu favorita. Slavia si v domácím prostředí vybojovala alespoň defenzivní bod za čtyři položené pětky.