I. liga ragby XV: Vyškov překvapil na Tatře a Přelouč má skalp Slavie !!

Odehrálo se kompletní 6. kolo a tak máme po dlouhé době čtyři výsledky do celkové tabulky, která je odloženými utkáními stále nekompletní. Možná pro někoho ne tak velké překvapení, ale Vyškov si veze plný počet bodů z Tatry Smíchov. Přelouč co naznačovala od začátku soutěže, tak dokonala doma proti Slavii. Říčany jsou jediné bez prohry, když doma přehrály Pragu a Sparta porazila stále zlepšující se Brno

Výsledky 6. kola

RC Přelouč – RC Slavia Praha 31:24 (10:19 poločas, 4:4 na pětky)

Soudržný tým Přelouče naznačoval v předešlých utkáních, že vítězné utkání bude v domácím prostředí určitě nadosah. Právě utkání se Slávií Praha mělo splnit to velké očekávání. Vybojované vítězství, otočení nepříznivého výsledku a napínavá koncovka. To vše byly atributy tohoto utkání. Slavie většinu utkání měla ve skóre malý náskok, ale Přelouči se podařilo utkání dovézt až do stavu 24:24 v před závěrečnou pětiminutovkou utkání. V koncovce se podařilo položit vítěznou pětku. Symbolicky ji položil kapitán, hrající trenér a hlavní osobnost současného týmu Jan Čížek.

RC Sparta Praha – RC Dragon Brno 33:19 (19:6 poločas, 5:1 na pětky)

Sparta určitě není v optimálním složení. Ve sparťanském týmu můžeme vidět vypomáhat v současné situaci bývalé skvělé reprezentanty Pavla Vokrouhlíka a Vato Pailodzeho. Brno se drželo stále na dostřel a to především díky skvěle kopajícímu reprezentantovi U20 Adamovi Putnovi, který je v kopech na branku ve čtyřech posledních utkání naprosto neomylný se 100% úspěšností. Brno se v závěru utkání dotáhlo na rozdíl pouhých sedmi bodů 26:19, ale Sparta žádné větší drama nepřipustila a pátou pětkou rozhodla o svém vítězství.

RC Tatra Vyškov – JIMI RC Vyškov 17:27 (17:20 poločas, 3:4 na pětky)

Bezesporu největší překvapující výsledek tohoto kola. Vyškov si odváží z Tatry plný počet pěti bodů. Vyškov skvěle zvládl první poločas a třemi položenými pětkami si vytvořil rozhodující náskok.  V druhém dějství vyškovští tento náskok bránili a přidali ještě čtvrtou bonusovou pětku. Tatře i přes zlepšený výkon v druhém poločase se nepodařilo  vybojovat v na domácím hřišti ani jediný bod do tabulky.

RC Mountfield Říčany – RC Praga Praha 43:17 (20:0 poločas, 6:2 na pětky)

Říčany si stále drží svou neporazitelnost. Jinak tomu není ani po domácím utkání s Pragou. Jasný poločasový výsledek 22:0 naznačoval lehký průběh, ale pragováci si začali vytvářet tlak a dotáhli se až na nebezpečný rozdíl pouhých pěti bodů a tak se za stavu 22:17 schylovalo k dramatické koncovce utkání. Říčany opět zapnuly a třemi pětkami rozhodli o svém nakonec výrazném vítězství. Za zmínku stojí 23 bodů (2P, 1TK, 5KPP) Jihoafričana Tristana Horaka v dresu Říčan. Tento hráč je od začátku soutěže výrazným bodovým strůjcem svého týmu. Málo omylný v kopech a k tomu z pozice útokové spojky přidává položené pětky.