Bledisloe Cup: první utkání skončilo remízou 16:16 !!

Po více jak roce mohli Novozélanďané vidět hrát své All Blacks na domácím stadionu. Prvním utkáním byl zahájen BLEDISLOE CUP. Zápasová série mezi Novým Zélandem a Austrálií, která se hraje od roku 1931. Letos bude mít tato série celkem 4 utkání. V sobotu ve Wellingtonu se týmy rozešli remízou 16:16.

Utkání bylo odehráno v deštivém počasí a bylo plné dramatických momentů. Jedním nejvíce diskutovaným bude nepoložení pětky hvězdou Rieko Ioane, který sám nikým neatakovaný chtěl elegantně rybičkou položit pětku, ale míč mu z ruky vypadl. Tento moment se stal těsně před koncem prvního poločasu. Novozélanďané si mohli vytvořit větší náskok, ale takhle se odcházelo do šaten za stavu 8:3. Ke konci utkání to byli Australané, kteří až do 78. minuty vedli 16:13, ale All Blacks stačili ještě trestným kopem srovnat na 16:16. Ale to ještě nebylo vše, protože v napínavém koncovce nastřelili Australané tyč z trestného kopu z 60 metrů a v poslední akci utkání se dostali ke slovu ještě domácí. Několik minut dobývali pětkoviště Australanů, ale neúspěšně. Australané tak mají jistě cennou remízu.

BLEDISLOE CUP 2020

• Nový Zéland – Austrálie 16:16
  • 18. října, Auckland
  • 31. října, Sydney
  • 7. listopadu, Brisbane

Pohár Bledisloe je svou velikostí impozantní trofej. Pohár byl představen v roce 1931. Pojmenován je podle generálního guvernéra Nového Zélandu lorda Bledisloe, který tuto obrovskou stříbrnou trofej nechal zhotovit. Je vrcholem trans-tasmánského sportu a rivality mezi Novým Zélandem a Austrálií. Pohár navrhl Nelson Isaac a byl zhotoven v Londýně. Celkově výrazně v historicky dominuje Nový Zéland se 47 vítěznými sériemi oproti 12 vítězstvími Austrálie.

Pro ragby.info: Tomáš Krejčí