I. liga ragby XV: Vyškov jako jediný porazil vedoucí Říčany !!

V posledním řádném 7. kole I. ligy ragby XV se v očekávaném utkání střetly první dva týmy celkového pořadí. Kdo by předpovídal, že právě utkání Vyškova s Říčany bude hlavní utkání podzimu !! Utkání se opět odehrála bez diváků z důvodu nařízení opatření proti nemoci Covid-19. V tomto poslední kole nedošlo k žádným překvapením. Praga si poradila doma s Přeloučí a zachovala si šanci na play off, Sparta vyhrála nad Slávií, ale bez bonusového bodu a Tatra nezaváhala v Brně. Boj o 4. místo  zaručující postup do play off je stále otevřené, ale co na to Covid-19 ?

Výsledky 7. kola

RC Praga Praha – RC Přelouč 33:7 (19:7 poločas, 5:1 na pětky)

Praga stále bojuje o účast v play off a tak musí ve zbylých utkání plně bodovat. První správný krok udělala v utkání s Přeloučí a připsala si důležitých pět bodů. K dispozici má ještě další dvě odložená utkání. V případě, že by se odložená utkání nedohrála, tak zůstane Praga na pátém nepostupovém místě. Přelouč opět předvedla svůj bojovný výkon a pětku opět pokládal Jan Čížek.

JIMI RC Vyškov – RC Mountfield Říčany 26:25 (14:20 poločas, 4:3 na pětky)

Utkání, které bylo hodno boje prvního týmu s druhým. Především začátek byl „fičák“. Říčany bodovaly ihned v úvodu pětkou s prokopem a ještě trestným kopem proměněným téměř z 50 metrů Jihoafričanem Horakem. Vyškov ihned z následného výkopu kontroval pětkou bod branku a stav byl tak po deseti minutách hry 7:10 ve prospěch hostujících Říčan. Každý z týmu během prvního poločasu přidal pětku s prokopem a Říčany ještě navíc trestný kop. Po změně stran patřil úvod poločasu domácím a hned v úvodu položili svou třetí pětku a snižují na 19:20. Výsledek se jim podařilo otočit v 56. minutě utkání dalším položením a následným prokopem. Poté Vyškov začal prakticky bránit svůj výsledek. Díky opakovaným technickým chybám domácí obdrželi celkem tři žluté karty. Říčanští položili pětku v závěru utkání, ale kopáč Horak z těžkého úhlu následný kop netrefil mezi tyče a Říčany tak výsledek nezlomily na svou stranu. Do konce utkání nezbývalo mnoho, ale i když ještě Říčany získaly míč, tak se nevytvořily již šanci k bodování.

RC Dragon Brno – RC Tatra Smíchov 17:43 (3:24 poločas, 2:7 na pětky)

Dragon Brno bývá v domácím prostředí pro všechny nepříjemným soupeřem. Tatra si ale po domácí prohře s Vyškovem celkem bez problémů s Brnem poradila. Brno nezískalo ani bonusový defenzivní bod, tak tím na dálku ztratilo páté místo v tabulce o které bojovalo s Pragou.

RC Slavia Praha – RC Sparta Praha 5:17 (5:12 poločas, 1:3 na pětky)

Slavie v derby zabojovala. V utkání byla prvním týmem, který položil pětku a držela Spartu celé utkání na dostřel. Bohužel se jim nepodařilo položit v utkání druhou kontaktní pětku, která by možná utkání zdramatizovala. Sparta nezískala ofenzivní bod, který by ji v případě, že by se dohrávala odložená utkání, mohl chybět v celkovém součtu bodů v soupeření o play off s Pragou. Nicméně Sparta i ve složitějším období své soupeře poráží.