TRI NATIONS: All Blacks smázli Austrálii a obhájili Bledisloe Cup !!

Třetí utkání série o „Bledisloe Cup“ mezi Austálií a Novým Zélandem mělo jednoznačného vítěze. Australané nedokázali s All Blacks odehrát vyrovnané utkání a v Sydney prohráli 5-43. Stav série, která se letos hraje na čtyři utkání má tak již vítěze. Nový Zéland má pohár „Bledisloe Cup“ ve svém držení i pro letošní rok.

Australané odehráli utkání pro ně v netypických zelených dresech v designu oslavují rozmanitost Austrálie. Vrstvy kruhových symbolů a vzorů zobrazují mnoho míst, komunit a lidí, kteří se všichni setkávají v Austrálii, aby pracovali, sdíleli a vzájemně se spojovali. Zdůraznění na propojení Australanů na původní obyvatele – Wallabies Indigenous Jersey.

Poslední čtvrté utkání mezi těmito dvěma velkými rivaly se odehraje v sobotu 7. listopadu opět v Austrálii v Brisbane. Toto utkání již bude i součástí letošní zkrácené verze „Tri Nations“ bez účasti Jižní Afriky (Austrálie, Nový Zéland, Argentina). Všechny utkání se odehrají v Austrálii.

BLEDISLOE CUP 2020

  • Nový Zéland – Austrálie 16:16
  • Nový Zéland – Austrálie 27:7
  • Austrálie – Nový Zéland 5:43 (utkání součástí Tri Nations)

Pohár Bledisloe je svou velikostí impozantní trofej. Pohár byl představen v roce 1931. Pojmenován je podle generálního guvernéra Nového Zélandu lorda Bledisloe, který tuto obrovskou stříbrnou trofej nechal zhotovit. Je vrcholem trans-tasmánského sportu a rivality mezi Novým Zélandem a Austrálií. Pohár navrhl Nelson Isaac a byl zhotoven v Londýně. Celkově výrazně v historicky dominuje Nový Zéland s již teď 48 vítěznými sériemi oproti 12 vítězstvími Austrálie.

 

TRI NATIONS 2020

  • Austrálie – Nový Zéland, 7. listopadu, Brisbane (utkání součástí Bledisloe Cup)
  • Nový Zéland – Argentina, 14. listopadu, Sydney
  • Austálie – Argentina, 28. listopadu, Newcastle

 

Pro ragby.info: Tomáš Krejčí

Zdroj: allblacks.com zde