Gilbert představil míč pro světový šampionát žen 2021 v ragby XV !!

Světový výrobce ragbyových míčů představil design míče, se kterým se odehraje mistrovství světa žen v ragby XV v příštím roce v září na Novém Zélandu. 

První mistrovství světa v ragby XV žen se odehrálo v roce 1991 ve Walesu a i tento první světový šampionát žen se odehrál s míčem značky Gilbert. Naproti tomu mistrovství světa mužů ve stejném roce se odehrálo s míčem Adidas a značka Gilbert začala dodávat oficiální míče pro muže až na další šampionát v roce 1995. O světový pohár žen se bude hrát již podeváté a tedy i podeváté s míčem značky Gilbert. Nový Zéland bude hostit tento tento turnaj o nejlepší tým světa historicky poprvé.

Značka Gilbert má velice zajímavou historii přímo spojenou se školou v městě Rugby, kde poprvé William Webb Ellis vzal míč do rukou a tím se začala psát historie tohoto sportu. Značka založená Williamem Gilbertem totiž začala od roku 1823 dodávat míče právě pro tuto školu. William Gilbert byl původně ševcem a vyráběl boty. Po úmrtní zakladatele firmy Williama se ujal výroby v roce 1877 jeho synovec James Gilbert. Firma rychle rostla úměrně s rozvojem ragby po celém světě. V rodinných rukou firma GILBERT byla do roku 1978, kdy se rodina rozhodla firmu prodat. Přes různé majitele v 80. a 90. letech se tato firma dostala v roce 2002 do vlastnictví společnosti Grays of Cambridge Int Lt, která GILBERT vlastní do dnes. Tato sportovní značka je dlouhodobě nejvýraznější v tomto ragbyovém odvětví a co se týče míčů, tak má téměř monopolní postavení na trhu. Všechny významné soutěže se hrají s míčem GILBERT.

 

 

Pro ragby.info: Tomáš Krejčí