Kampaň Rugby Europe – „Rugby for All“

Prakticky ihned po zvolení staronového prezidenta Octaviana Morariu do čela Rugby Europe, organizace sdružující evropské ragbyové země, kterou je i členem Česká ragbyová unie, tak se rozběhla kampaň „Rugby for All“.

Tříminutové video Rugby For All (ragby pro všechny), kde hlavní postavou je právě Rumun Octavian Morariu, který představuje nejbližší vizi Rugby Europe propojenou s hlavními hodnotami Ragby – SOUDRŽNOST, RESPEKT, ČESTNOST, FAIR-PLAY.

Na začátku je vždy sen. Společně se zlepšovat. V celé naší historii, kterou jsme měli, jako je to v každodenním životě, střídá se dobré období s horším . Ale rozdíl je tvořen našimi hodnotami a jejich respektováním. Dokonalost, fair-play, soudržnost, respekt, poctivost, čestnost, jednota, plynulost. Pokaždé, když jsme postaveni před problém, tak se nám podaří vrátit se silnější. To je to co teď děláme. Život je o těch, kteří povstanou navzdory všem těžkostem. Naším testem je pandemie. A my tento test zvládneme společně. Dnes je to o tom, jakou budoucností dál půjdeme. Půjdeme spolu plně s respektem k našim hodnotám ve prospěch všem. Je to o tom, jak půjdeme k pokroku a jak hodně se budou naše hodnoty počítat, protože  hodnoty budou ty, které budou dělat rozdíl na konci. Když někdo řekne Ragby, každý kdekoli na světě rozumí fair-play. To je hlavní hodnota, kterou ragby přináší celému světu. To je naše hodnota. A my to musíme dodržet. Když se kdokoli dívá na ragbyové utkání, každý vidí sílu, úžasnou sílu, ale v nejpozitivnějším slova smyslu je cesta férovosti. Pro každého hráče, pro každý tým je hlavním hrát čestně. Protože čestnost ve sportu, jako v životě je další silná hodnota, které Ragby přináší celému světu a my musíme jít touto cestou. Když někdo propadne k lásce Ragby, tak propadne k lásce  těmto hodnotám, které jsou spojené s naší hrou. A my musíme držet tyto hodnoty ve všem co děláme. Tvoříme naši budoucnost na základě těchto hodnot. A společně posuneme Ragby dál. Budeme propagovat a podporovat ragby pro všechny země, pro všechny hráče a ve všech formách. Naše klíčové priority zůstávají nezměněny: budeme bránit a podporovat ragbyové hodnoty. Budeme podporovat prosperitu hráče a rovnost pohlaví na i mimo hřiště. Budeme pracovat na bezpečnosti hráčů a bojovat proti korupci ve sportu jako zajištění čestnosti naší hry. V příštím roce zahájíme  evropskou klubovou soutěž jako jeden z milníku našeho budoucího rozvoje. Budeme pokračovat ve službách našim členům jako centrem služeb pro všechny zúčastněné. Budeme modernizovat naše produkty pro atraktivitu sponzorů a médií. Budeme rozvíjet naši digitální a marketingovou strategii. Vytvoříme příjmy pro udržení našich nových projektů a rozvíjejících se unií. A to nejdůležitější, uděláme to společně ! #RugbyForAll „

 

Pro ragby info Tomáš Krejčí