Poláci vsadili na mládí. Novým trenérem národního týmu mužů je 31 letý Velšan !!

Christian Hitt se stal trenérem mužského národního týmu Polska ragby XV, informoval polský ragbyový svaz o angažování 31 letého Velšana, který v minulosti již u národního týmu Polska působil. Vystřídal tak Ira Duaine Lindsay. Zajímavostí může být, že tento velšský trenér má trenérské zkušeností z ragby 7. Christian Hitt působil u národního týmu Walesu 7, u výběrového týmu Samurai 7, spolupracoval také s úspěšným týmem žen Polska 7. U mužského národního týmu Německa XV měl na starost mlýny a strategii v této oblasti u německé federace. Trenérské zkušenosti získával ve Walesu v Cardiff Blues a Ynysybwl Rugby Pontypridd.

V minulém měsíci se v polském tisku spekulovalo o návratu úspěšného polského trenéra Tomasze Putry, který také působí u nás v roli šéftrenéra reprezentačních týmů ČR. Pro mnoho bývalých hráčů a trenérů byl Tomasz Putra favoritem tohoto výběrového řízení.

Tomasz Putra (šéftrenér reprezentací ČR a kandidát na trenéra národního týmu Polska): „Začal bych auditem všech hráčů ze špičkových klubů. Samozřejmě myslím sportovní audit. Chci ukázat trenérům, kde mají největší silné stránky a kde jsou slabosti jejich týmů. Totéž chci sdělit hráčům. Pravděpodobně budou mít podobné závěry, ale takový pohled z jiného úhlu založený na zkušenostech „World Rugby“ na nejlepších světových modelech, bude určitě užitečný pro každého. Bude také velmi důležité poslouchat potřeby klubů. Všechny materiály a kurzy musí být přístupné, jednoduché a srozumitelné. Můj projekt zahrnuje týmovou práci všech trenérů z ragbyové extraligy a těch, kteří pracují pro polskou ragbyovou federaci.“

Celý rozhovor s Tomaszem Putrou zde

Vedle nám známého Tomasze Putry a vítězného Velšana Christiana Hitt, se výběrového řízení zúčastnili polští trenéři Karol Czyze a Kamil Bobryk a také Jihoafričan Conrad Boshoff.

Christian Hitt – nový trenér národního týmu Polska XV

Zdroj: polsatsport.pl zde a dziennikbaltycki.pl zde

Pro ragby.info Tomáš Krejčí