Národní tým mužů ČR XV trénoval o víkendu s novým vybavením !!

Reprezentační tým mužů ČR XV se připravoval na nejistou sezonu dalším z řady víkendových soustředění, které proběhlo o uplynulém víkendu na pražském stadionu Markéta. Novinkou bylo nové vybavení, které mohli hráči v trénincích otestovat.

Miroslav Němeček (trenér reprezentace ČR XV): „Jelikož se naše oficiální soutěž rozeběhne s největší pravděpodobností nejdříve v září, tak se na soustředěních snažíme v této fázi zaměřit především na organizaci pohybu po hřišti, práci ve skupinách, vytváření variant pro hru a na správné rozhodování. Co se těchto oblastí týče, tak jsme se oproti poslednímu zápasu proti U20 posunuli zase o kousek dál. Bohužel je však znát dlouhá pauza a nerozehranost hráčů, která se projevuje především na preciznosti při jednotlivých úkonech.“ 

Bohužel se tentokrát soustředění nemohli zúčastnit trenéři Pavel Pala a Jan Rohlík, které zastoupil v pátek i v sobotu trenér U20 Pavel Vokrouhlík, kterému patří velký dík, stejně jako Olze Grossové, která v sobotu a v neděli nahradila školícího se fyzioterapeuta Michala Šarocha.
K dispozici bylo již nové vybavení v podobě válců a narážečů s logem Českého ragby. Díky Danovi Stárkovi byly k dispozici GPS přístroje pro hráče na nedělní utkání. Všichni hráči i realizační tým prošli před soustředěním antigenními testy.

Zdroj zpráva vedoucího týmu: Březnové soustředění národního týmu mužů

Pro ragby.info Tomáš Krejčí