Alun Wyn Jones byl jmenován kapitánem Britských a Irských lvů pro letní tour do Jižní Afriky !!

Dnes se odehrál oficiální ceremoniál jmenování kapitána Britských a Irských lvů včetně kompletní nominace 37 hráčů, kteří odehrají letní zápasovou tour v Jižní Africe, která se oficiálně nazývá „CASTLE LEGER LIONS SERIES SOUTH AFRICA 2021“. Kapitánem týmu byl jmenován Alun Wyn Jones. 

V nominaci je celkem 16 útočníků a 21 rojníků. V nominaci je tak 10 Velšanů, 8 Irů, 11 Angličanů a 8 Skotů.

NOMINACE HRÁČŮ

Útočníci

  • Josh Adams (Cardiff, Wales) – křídlo
  • Bundee Aki (Connacht Rugby, Irsko) – tříčtvrtka
  • Dan Biggar (Northampton Saints, Wales) – útokovka
  • Elliot Daly (Saracens, Anglie) – tříčtvrtka
  • Gareth Davies (Scarlets, Wales) – mlýnovka
  • Owen Farrell (Saracens, Anglie) – útokovka
  • Chris Harris (Gloucester Rugby, Skotsko) – tříčtvrtka
  • Robbie Henshaw (Leinster Rugby, Irsko) – tříčtvrtka
  • Stuart Hogg (Exeter Chiefs, Skotsko) – zadák
  • Conor Murray (Munster Rugby, Irsko) – mlýnovka
  • Ali Price (Glasgow Warriors, Skotsko) – mlýnovka
  • Louis Rees-Zammit (Gloucester Rugby, Wales) – křídlo
  • Finn Russell (Racing 92, Skotsko) – útkovka
  • Duhan van der Merwe (Edinburgh Rugby, Skotsko) – křídlo
  • Anthony Watson (Bath Rugby, Anglie) – křídlo
  • Liam Williams (Scarlets, Wales) – zadák

Rojníci:

  • Tadhg Beirne (Munster Rugby, Irsko) – druhá řada
  • Jack Conan (Leinster Rugby, Irsko) – třetí řda
  • Luke Cowan-Dickie (Exeter Chiefs, Anglie) – mlynář
  • Tom Curry (Sale Sharks, Anglie) – třetí řada
  • Zander Fagerson (Glasgow Warriors, Skotsko) – pilíř
  • Taulupe Faletau (Bath Rugby, Wales) – třetí řada
  • Tadhg Furlong (Leinster Rugby, Irsko) – pilíř
  • Jamie George (Saracens, Anglie) – mlynář
  • Iain Henderson (Ulster Rugby, Irsko) – druhá řada
  • Jonny Hill (Exeter Chiefs, Anglie) – druhá řada
  • Maro Itoje (Saracens, Anglie) – druhá řada
  • Alun Wyn Jones (Ospreys, Wales) (kapitán) – druhá řada
  • Wyn Jones (Scarlets, Wales) – pilíř
  • Courtney Lawes (Northampton Saints, Anglie) – druhá řada
  • Ken Owens (Scarlets, Wales) – mlynář
  • Andrew Porter (Leinster Rugby, Irsko) – pilíř
  • Sam Simmonds (Exeter Chiefs, Anglie)  – třetí řada
  • Rory Sutherland (Edinburgh Rugby, Skotsko) – pilíř
  • Justin Tipuric (Ospreys, Wales) – třetí řada
  • Mako Vunipola (Saracens, Anglie) – pilíř
  • Hamish Watson (Edinburgh Rugby, Skotsko) – třetí řada

 

TRENÉRSKÝ TÝM

  • Warren Gatland – hlavní trenér
  • Steve Tandy – trenér
  • Robin Mc Bryde – trenér
  • Neil Jenkins – trenér
  • Gregor Townsend – trenér

 

Zdroj: web lionsrugby.com zde

Pro ragby.info Tomáš Krejčí