České kluby byly seznámeny s návrhy ragbyových soutěží mužů 2022 – 2025 !!

Soutěže mužů působily vždy velké diskuze a především, když přicházela nějaká výraznější změna. Nejinak tomu bude pravděpodobně i v rozhodovaní, jakou cestu si zvolit v období 2022-2025. České ragbyové kluby byly seznámeny prostřednictvím konference sportovních ředitelů s možnými návrhy soutěží mužů 1. a 2. ligy ragby XV. Konference proběhla první týden v květnu.

Diskuze, která vždy budila největší pozornost a to, jestli hrát soutěž ragby XV mužů s vrcholem na jaře, nebo jako v posledním období s vrcholem na podzim nebude již tak aktuální.. Tato diskuze se pravděpodobně posune již jiným směrem a to z důvodu, že do počtu termínů vstupují vedle přípravy reprezentací ragby XV, ragby 7 a soutěží ragby 7, také projekt Dukly ragby 7. Ale zcela nové téma, které je brát do diskuze a  o kterém se v českém ragby hovoří, jsou soutěže regionů. Tato soutěž by se mohla hrát mezi jednotlivými regiony jako předstupeň reprezentace.

Sportovní úsek prostřednictvím konference sportovních ředitelů klubů 1. a 2 ligy podrobně seznámí kluby s možnými variantami soutěží mužů pro období 2022 až 2025. V návrzích jsou varianty zapojení výběrového týmu do nové evropské soutěže klubů od podzimu 2023. Evropská soutěž klubů startuje letos na podzim.

Octavian Morariu (prezident Rugby Europe)„Zahájení evropské meziklubové soutěže a nezbytné investice již vedení Rugby Europe odhlasovalo v březnu 2020 a nová soutěž začne v sezóně 2021-2022. ((Zdroj: sportsin.ro zde)

 

Zdroj: Zápis Výkonného výboru ČSRU VV zápis 2021_6

Pro ragby.info Tomáš Krejčí