Startuje Letní Pohár XV mužů, ale bez moravských týmů !!

Ihned po uvolnění epidemické situace pro pořádání sportovních akcí, připravila Česká ragbyová unie možnost zapojení týmů mužů do utkání v ragby XV. Šest ligových týmů se utká o Letní Pohár XV ve třech hracích víkendech. Do této zkrácené soutěže se nepřihlásil ani jeden z moravských celků. První kolo startuje již tuto sobotu 5. června.

Soutěž je rozdělena na základní část, která proběhne ve dvou kolech. Ve třetím kole se utkají týmy o konečné pořadí. Utkání se hrají podle článku 26a) soutěžního řádu ragby (SŘR) rozvojových soutěžích. Výhodou zařazení této soutěže Letního Poháru XV do rozvojových soutěží je to, že hráči ostatních klubů mohou hrát za jiný tým bez složitého vyřizování hostování, nebo technického hostování. Česká ragbyová unie tímto krokem dala možnost hrát opravdu všem bez zbytečných administrativních překážek- soutěžní řád ragby.

Účastníci: RC Slavia Praha, RC Mountfield Říčany, RC Praga Praha, RC Přelouč, RC Sparta Praha, RC Tatra Smíchov

1. kolo

Soupeři na základě losu sportovního ředitele. Pořadatelství (domácí) na základě posledního utkání v soutěži ČSRU.

  • RC Tatra Smíchov – RC Mountfield Říčany
  • RC Praga – RC Sparta Praha
  • RC Slavia Praha – RC Přelouč

2. kolo

Soupeři na základě tabulky po 1. kole. Tým, který nehrál doma v 1. kole by měl hrát doma. V případě, že by domácí pořadatelství vycházelo na oba nebo případně na žádného rozhodne los.

3. kolo

Utkání o umístění na základě tabulky po 2. kole. Pořadatelství (domácí) 1., 3. a 5. v tabulce po 2. kole.

 

 

Zdroj: web rugbyunion.cz zde

Pro ragby.info Tomáš Krejčí