Muži i ženy zabojují ve čtvrtfinále o postup mezi evropskou elitu !!

České ragby mělo velký den. Ženský i mužský reprezentační tým vyhrál svoji skupinu na mistrovství Evropy úrovně „Trophy“ a budou zítra ve vyřazovacích bojích usilovat o postup mezi elitu.

Výsledky prvního dne – ženy ČR 7

  • ČESKO – TURECKO 55-0
  • ČESKO – MAĎARSKO 38-5
  • ČESKO – FINSKO 24-0

Kompletní výsledky všech utkání kategorie žen zde

V chorvatském Záhřebu ženy jednoznačně zvítězily ve všech třech utkáních. Češky by po Moldávii čekalo pravděpodobně Švédsko, ve druhé polovině vyřazovacího pavouka je největším favoritem Ukrajina. „Zatím vše vychází podle plánu, chceme do finále,“ věří Vít Chalupa, trenér ženského výběru. Mimořádný výkon předvedla mladičká Julie Doležilová, která v každém utkání  položila tři pětky.

Výsledky prvního dne – muži ČR 7

  • ČESKO – LUCEMBURSKO 12-14
  • ČESKO – TURECKO 52-5
  • ČESKO – UKRAJINA 10-5

Kompletní výsledky všech utkání kategorie mužů zde

Muži podlehli Lucembursku. Právě s tímto soupeřem se v neděli utkají ve čtvrtfinále, ženy vyzvou Moldavsko. „Lucemburčany už nepodceníme, věci, které byly špatně jsme si už řekli,“ je přesvědčen trenér mužské reprezentace Jan Rohlík. Češi by v případě vítězství nad Lucemburskem šli v semifinále na silnou Belgii.

Muži zítra hrají čtvrtfinále od 11:22, ženy už od 10:42. Přímé přenosy sledujte na https://www.rugbyeurope.eu/rugby-europe-tv/

Zdroj: web rugbyunion.cz zde

Foto: rugby europe  Robert Pljuscec

Pro ragby.info Tomáš Krejčí