Mění se názvy soutěží, vrací se „Extraliga“ !!

Soutěže České ragbyové unie ragby XV v kategorii mužů mají zpět své staronové názvy – EXTRALIGA a 1. LIGA. O titul se tedy hraje na podzim ve zkráceném systému bez „play off“ utkání, ale nebude se hrát o sestup ani o postup z 1. ligy. Vítěze obou soutěží budeme znát na státní svítek 28. října.

Pro toho kdo se v českém ragby pohybuje jsou názvy soutěží Extraliga a 1. liga známe a není potřeba vysvětlovat, že 1. liga je vlastně druhá nejvyšší soutěž a zároveň i ta nejnižší, protože máme dvě úrovně ragby XV. V posledních třech letech se názvy soutěží mužů často měnily a pod různými názvy se hrálo i několik úrovní.

Názvy soutěží 2018 

 • Jaro
  Extraliga XV
  Liga XV
  Extraliga B XV
 • Podzim
  TOP 6 XV
  Národní liga XV
  1.liga XV
  TOP 6 B XV

Názvy soutěží 2019

 • Jaro
  1. liga
  2. liga
 • Podzim
  1. liga
  2. liga
  3. liga

Názvy soutěží 2020

 • Podzim
  1. liga
  2. liga

Názvy soutěží 2021

 • Podzim
  Extraliga
  1. liga

Extraliga ragby XV mužů se bude hrát jednokolovým systémem každý s každým, bez nadstavbové části. O vítězi rozhodne pořadí v tabulce. Rozlosování podle „rankingu“ 2019. Týmy na 1. – 4. místě 3 utkání doma a 4 utkání venku. Týmy na 5. – 8. místě 4 utkání doma a 3 utkání venku. 1. liga ragby XV mužů bude rozdělena na oblast Čechy a Morava. Obě oblasti se spolu utkají v nadstavbové část.  V návaznosti na pandemii Covid-19 se na podzim nebude hrát o sestup a postup mezi extraligou a 1. ligou ragby.

 

Foto: fotograf KOUDY

Pro ragby.info Tomáš Krejčí