I. liga XV: Spojené týmy v Čechách a v Havířově byl SIRIUS !!

Letošní boj o vítěze v druhé soutěži ragby XV v první lize se bude na úvod odehrávat ve dvou regionálních skupinách. V moravské skupině startují tradiční týmy RC Brno Bystrc, RC Zlín, ostravský Sokol Mariánské Hory a RC Havířov. Již několikátou sezonu chybí Olomouc a žádný nový tým se nám na Moravě v dohledné době nerýsuje. Čechy jsou na tom co do počtu týmů v druhé ligové soutěži o trochu lépe a do soutěže se přihlásily RC Kralupy nad Vltavou, RK Petrovice, RC Mountfield Říčany „B“, RC Šumava Nýrsko a RC České Budějovice.

I. liga XV – region Morava

O víkendu se odehrály obě plánovaná utkání první kola a to s velice vyrovnanými výsledky. Výsledky v moravské skupině budou pravděpodobně velice vyrovnané a jen těžko určit favorita. S velkým potěšením je zjištění, že v Havířově se hrálo ligové utkání s míčem té nejvyšší možné kvality – GILBERT MATCH BALL SIRIUS !!

 

1. kolo – neděle 29. 8. 2021

  • Sokol Mariánské Hory –  RC Brno Bystrc 11:8 (poločas 3:5, na pětky 1:1)
  • RC Havířov – RC Zlín 19:22 (poločas 12:5. na pětky 2:2)

:I. liga XV – region Čechy

V Čechách sice startuje celkem 5 týmů, ale dva týmy jsou společenstvím klubů. RC Kralupy nad Vltavou (Plzeň, Rakovník a Kralupy) a RC Mountfield Říčany „B“ jsou doplněny o hráče ARC Iuridici.

  • RC Kralupy n/ Vltavou –  RC Mountfield Říčany „B“ 5:63 (poločas 5:24)
  • Rugby Šumava Nýrsko –  RC České Budějovice 34:26 (poločas 17:7)

 

Zdroj: rugbyunion.cz zde + zde

Foto: web havirov.rugby-cz.com, Josef Koláček

Pro ragby.info Tomáš Krejčí