Miliony korun ze státního rozpočtu ČR na ragby 7 !!

Nadstandardní finanční podporu dostane české ragby žen ze státního rozpočtu prostřednictvím Národní Sportovní Agentury (NSA) a to již od roku 2022. Tato zpráva byla oznámena minulý týden na tiskové konferenci při příležitosti sto dnů ve funkci předsedy Národní sportovní agentury Filipa Neussera. Pilotním projektem je podpora ženských kolektivních sportů, v jejíž rámci je NSA v úzké spolupráci s národními svazy házené, basketbalu, volejbalu, vodního póla, ragby a pozemního hokeje. Cílem je vyšší počet českých reprezentantek v kolektivních sportech, které se zúčastní letních olympijských her v Los Angeles 2028.

 

Vybráno bylo celkem šest sportů – házená, basketbal, volejbal, ragby, pozemní hokej a vodní pólo. Tyto sporty si rozdělí celkem 150 milionů korun ročně. Pro české ragby to může prakticky znamenat profesionalizaci jeho ženské části a to směrem k olympijskému ragby 7.

 

Filip Neusser (šéf Národní sportovní Agentury): „Chceme cílit na účast na olympijských hrách 2028 v Los Angeles. Chceme mít více kolektivních sportů na olympiádě. Když se podíváte na poměr vynaložených nákladů na mužský a ženský sport, tak je to nepoměrné. A investice do ženského sportu k úspěchu jsou mnohonásobně menší než u mužského. Tím nechceme zanevřít na mužský sport.“

 

Zdroj a foto: Tisková zpráva NSA web sport.cz zde

Pro ragby.info: Tomáš Krejčí