United Rugby Championship: Konečně začíná liga obou polokoulí

Po dlouhých odkladech kvůli pandemii začíná nástupnická soutěž po Pro14, ve které se střetnou klubové týmy čtyř evropských ragbyových národů a Jižní Afriky.

Už v prvním kole soutěže se na evropské půdě ukážou všechny čtyři jihoafrické týmy. Dva z nich v Itálii, Lions nastoupí v Parmě proti Zebre a Stormers v Trevisu proti Benettonu. Bulls a Sharks se rozcvičují v Irsku, hostit je budou Leinster a Munster. Další čtyři zápasy se budou hrát na britských ostrovech.
Se startem soutěže se objevuje i řada zajímavých až pikantních informací. Předně, nápojový gigant Guinness už není titulárním sponzorem. O finanční stránku soutěže se má starat produkční a mediální firma Anthonyho Joshuy, který je známější coby americký rapper Jay-Z. Pokud jde o sportovní stránku věci, coby vítězové předchozího ročníku do soutěže oficiálně vstupují hráči Benettonu Treviso, kteří na jaře vyhráli vloženou sezónu soutěže nazvanou Pro14 Rainbow Cup. Ale ani slavné historické vítězství ve finále nad Bulls z nich rozhodně nedělá favority nové soutěže.
Jak už bylo léta zvykem u Pro14, bude i u nás legálně dostupné kompletní pokrytí vysíláním na předplacené on-line televizi URC.tv, případně přes satelitní kanály Premier Sport.

Další informace na webu unitedrugby.com

Pro rugby.info Petr Novotný